| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Free Spare Parts , Video Support , Online Support |
| Warranty: | 2 years warranty |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
1. The tension is uniform, and the sugar steel is precision polished to prevent the malt sugar from sticking to the rod.
2. Fast sugar extraction speed, doubled production, and reduced manual workload.
3. Made of stainless steel material, clean and hygienic, easy to clean.
4. Equipped with a pure copper motor, it has strong power and high sugar pulling capacity.
| Model | HT-LB10 |
| Power | 2.2kw |
| Voltage | 220v/380v |
| Capacity | 200kg/h |
| Dimension | 1100*820*1250mm |
| Weight | 350kg |















If you need further information, welcome to contact us freely!