| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Free technical support and accessories |
| Warranty: | 2 years |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | HT-DGJ0.5A |
| Working style | Microcomputer control |
| Material | 304# stainless steel |
| Drying area | 0.5 m2 |
| Input capacity | 5kg |
| Plate size | 300/400/25mm |
| Plate number | 5 pieces |
| Shelf number | 6 pieces |
| Shelf temp. | -35---120°C |
| water evaporation 12h | ≥ 5kg |
| Working vacuum degree | ≤130pa |
| Ultimate vacuum degree | <10pa |
| Working temp. | ≤40°C |
| Power | 5kw |
| Machine set dimension | Can be integrated |
| Indoor unit dimension | 1300*700*1700mm |
| General work cycle | 12 hours quick-freeze+freeze-drying |



