| Customization: | Available |
|---|---|
| Control Mode: | Point to Point Control |
| Drive Mode: | Electric |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
1. Multi functional, with personalized features such as welcome greetings, table numbers, and dish introductions;.
2. High efficiency, able to send multiple different sites at once, supporting complex routing.
3. Self directed learning: Based on the terrain of the restaurant, the remote-controlled robot will circle around and automatically construct a map by scanning the environment. The robot will set station coordinates on the map and navigate autonomously to avoid obstacles.
4. Can be wirelessly controlled, controlled by a tablet or mobile phone within the same LAN, with simple and easy operation.
5. Voice can be freely set, broadcast content can be changed, and multiple languages can be changed to achieve personalization.
6.13-inch high-definition touch screen, mobile advertising.
| Model | HT-Amy2 |
| Speed | 0-1.2m/s |
| Endurance Time: | ≤12h |
| Charging Time | 3~4h |
| Screen Size | 13″ |
| Position Precision | ±50mm |
| Navigation Mode | SLAM Lidar Navigation |
| Battery Capacity | 20Ah |
| Material | ABS |
| Max Load | 5kg |
| Tray Size | 340*250mm |
| Dimension | 780*560*1500mm |
| Weight | 45kg |













If you need further information, welcome to contact us freely!