| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Free Spare Parts , Video Support , Online Support |
| Warranty: | 2 years warranty |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
1. Unique oil-immersed design,low noise ,not easy to wear and tear.
2. The roller with hard chrome plating ,non-stick and not easy to scratch.
3.Full exhaust ,the max stretch dough,finished g1oods is excellent,no pores.
4.About 3000pcs dough per hour production speed ,greatly improve the efficiency of production.
5.Multi-volume 1.5 turns compare with the ordinary machine.
| Model | HT-BDZ380 |
| Capacity | 24pcs/min |
| Voltage | 220V/380V |
| Power | 0.55KW |
| Dough weight range | 50-1000g/pcs |
| Conveyor belt | 380*2280mm |
| Dimension | 1350*650*1180mm |
| Weight | 180kg |















