| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Free Spare Parts , Video Support , Online Support |
| Warranty: | 2 years warranty |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
The work efficiency is enhanced greatly by integrated with automatic. Quantitative filling and high-speed twisting. With a small size, light weight, compact structure, easy to use and so on. Natural casings, collagen, smoked casings can be automatically filling . It is easy to operate ans has a high efficiency.
(1) The machine is designed according to the pneumatic control principle and can work automatically and continuously.
(2) The weight of the sausage ranges between 5g and 1000g, the allowed error is 1g.
(3) It can set the quantity and twist at the same time, very efficient.
| Model | HT-NGC100 |
| Material | 304 stainless steel |
| Voltage | 220V/50Hz |
| Power | 0.05KW |
| Pressure | 0.5-0.6mpa |
| Volume | 50L |
| Filling range | 5-1000g(adjustable) |
| Capacity | 300-500kg/h |
| Dimension | 1050*650*1500mm |
| Net Weight | 130kg |





















If you need further information, welcome to contact us freely!