| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Cutter |
| Voltage: | 220V |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency


| Model | HT-MSXP5 |
| Weight | 945kg |
| Engine Model | R180 |
| Power | 5.67KW(7.6HP) |
| Roller(L*D) | Ф950*3500mm |
| Roller speed | 70~90r/min |
| Average feeding capacity | 0.50-0.8 m3 |
| Peeling productivity | 5-6t/h(mechanical loading roots) |
| Peeling rate | 85%-98% |
| Size | 410*120*285cm |
| Model | HT-MSQP5 |
| Weight | 1100kg |
| Engine | Electric or diesel |
| Power | 5.5KW/5.67kw |
| Cutter | One cutter/four blades |
| Cutter disc | 1000mm |
| Cutter speed | 450~650r/min |
| productivity | 5-6t/h(mechanical loading roots) |
| Chip thickness | 10-25mm (adjustable) |
| Size | 2300*1750*2200mm |


