| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Free Spare Parts, Video Support , Online Support |
| Warranty: | 2 years warranty |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Green coconut opening machine, smooth incision, hygienic incision, small and beautiful, saving time and effort; simple change of blade, extremely fast coconut opening in 15-20 seconds, and digging coconut meat after drinking coconut juice; high coconut opening efficiency, suitable for supermarkets and supermarkets, Wholesale use in shops, tourist seascape scenic spots, and processing plants.
| Model | HT-QYK20 |
| Power | 0.55kw |
| Voltage | 220v |
| Dimension | 310*410*510mm |
| Net Weight | 35kg |
| Capacity | 15-20s/piece |
| Opening diameter | 58mm |
| Applicable green coconut diameter | 110-142mm |
| Suitable for green coconut height | 110-155mm |







If you need further information, welcome to contact us freely!