| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Free Spare Parts , Video Support , Online Support |
| Warranty: | 2 years warranty |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
The dough divider rounder machine is made of thickened stainless steel body, with precise weight, even separation, and adjustable speed; Well crafted to ensure cleanliness and hygiene; The conveyor belt is made of thickened material, which has a long service life, smooth operation, and is not easily stuck; Steel cutting blade, specially treated to prevent dough adhesion, easy to clean, time-saving and labor-saving; The operation panel is easy to operate and convenient to use.
| Model | HT-TY200 |
| Power | 2025w |
| Rounder Dough Diameter | 10-70mm(Adjustable) |
| Capacity | 100-200kg/h |
| Dimension | 2300*470*1150mm |
| Packaged Dimension | 2350*540*1200mm |
| Weight | 250kg |















If you need further information,welcome to contact us freely!